Zinda Bhaag / Utíkej o život

Zinda Bhaag je prvním filmem za posledních padesát let, který se pákistánské úřady rozhodly vyslat do boje o Oscara. V rozporu s eskapistickými tendencemi pákistánské kinematografie se zaměřuje na každodenní útrapy a frustrace, které tlačí tři mladé velkoměstské přátele k myšlence, že jejich jediná naděje na spokojený život se skrývá v útěku do zahraničí.

Trailer Zinda Bhaag s anglickými titulky.

2013 – 115 min – drama
Režie: Meenu Gaur, Farjad Nabi
Hrají: Amna Ilyas, Naseeruddin Shah, Khurram Pat
Jazyk: paňdžábština, urdština
Titulky: české, anglické
Formát: Blu-ray

O režisérech

Meenu Gaur získala svůj PhD titul v oboru Filmová a mediální studia na University of London v roce 2010. Je spolueditorkou knihy „Indian Mass Media and the Politics of Change“, publikované prestižním vydavatelstvím Routledge v roce 2011 a distribuované OUP Pakistan. Je rovněž spolurežisérkou oceněného dokumentárního filmu „Paradise On a River of Hell“.

Farjad Nabi   se spolupodílel jako režisér na oceněných dokumentárních filmech, mezi které patří „Nusrat has Left the Building… But When?“, „No One Believes the Professor“ and „The Final Touch“. V jeho rodném Paňdžábu hrají jeho hru Annhi Chunni di Tikki (Bread of Chaff and Husk) a nedávno měla premiéru hra Jeebho Jani di Kahani (The Story of Jeebho Jani).