Light from many Lamps… Beyond the Last Rainbow

Nadace pro univerzální odpovědnost Jeho Svátosti Dalajlámy organizuje čtrnáctidenní program, který podporuje náboženskou rozmanitost, buduje mezikulturní porozumění a povzbuzuje duchovní růst pomocí objevování jiných náboženských tradic. Tento cestopisný snímek sleduje mladé lidi na jejich cestě k objevení a porozumění ostatních náboženství.

Trailer k filmu.

2013 – 54 min – dokument
Režie: Dev Agarwal
Jazyk: hindština
Titulky: anglické
Formát: DVD

Na světě nebude mír mezi národy, dokud nenastane mír mezi náboženstvími. Nenastane mír mezi náboženstvími, dokud mezi nimi nedojde k rozmluvě. Tento cestopisný snímek sleduje mladé lidi na jejich cestě k objevení a porozumění ostatních náboženství. Tato zkušenost nejenže dokáže z jejich myslí odstranit různé krátkozraké předsudky ale rovněž je přiměje k tomu, aby pokračovali v jejich cestě hlubšího bádání a uvědomování si lidské existence.

Nadace pro univerzální odpovědnost Jeho Svátosti Dalajlámy organizuje čtrnáctidenní program, který podporuje náboženskou rozmanitost, buduje mezikulturní porozumění a povzbuzuje duchovní růst pomocí objevování jiných náboženských tradic. Tento čtrnáctidenní program zahrnuje přednášky, diskuze, cvičení a historii budhismu, křesťanství, hinduismu, islámu, sikhismu a jainismu. Účastníci tohoto programu cestují na různá místa v jižní Indii a setkávají se s významnými náboženskými vůdci. Namísto, aby se tento mezináboženský dialog  snažil o sloučení nových přesvědčení, pokouší se podporovat pochopení jiných náboženství a tak zvýšit jejich přijetí. Tento film zachycuje zkušenosti různých lidí na jejich cestě k porozumění víry.

V dnešní proměnlivé společnosti, která náboženství zneužívá a haní, je tento film malým krůčkem k porozumění pravého významu náboženství. Tento cestopisný snímek je příběhem světa, ve kterém žijeme. Světa obklopeného různými náboženstvími, vírami a mylnými názory. Díky této cestě a lepšímu porozumění můžeme my všichni hrát malou roli při uzdravení naší společnosti a zlepšit svět.

O režisérovi

Dev Agarwalova vášeň pro zachytávání prchavých momentů a jejich kouzla vznikla, už když byl ve škole. Pokračoval ve studiu fotografie v Society of Photographers v Kolkatě v roce 2001. Poté absolvoval bakalářský program v Masových komunikacích a Filmových studiích na St. Xavier’s College v Kolkatě a magisterský program Kinematografie na Film and television Institute of India (FTII) v Puné. Nyní žije v Bombaji a živí se jako režisér/kameraman.
Spolupracoval s významnými indickými a zahraničními umělci a divadelními režiséry. Jako kameraman natáčel celovečerní snímky, dokumenty, krátké povídky a podnikové filmy. Pro stanici Discovery natáčel v různých zemích jihovýchodní Asie pořad Travel and Living (cestování a žití). Mezi jeho další počiny patří podnikové filmy pro Reliance, Glenmark, Borosil Faces, VLCC, Camlin atd.
Je rovněž kreativním ředitelem Purple Haze Films v Bombaji. Jako kameraman natočil mezinárodní celovečerní snímek ,,INVASION 1987” v západní Africe a nedávno byl v Indii uveden jeho nový film ,,CITYLIGHTS”. Rovněž režíroval snímek ,,UNHEARD VOICES and notes to myself”, který byl uveden na festivalu v Praze v 2012, a ,,Light from many Lamps… Beyond the last Rainbow”.