Sedmáctý ročník

Sedmnáct let je trochu zvláštní věk. Občanku už sice máte, ale pivo vám ještě neprodají. Pustí vás na nepřístupný film, ale za volant můžete usednout až za rok. Poslední rok bez té velké zodpovědnosti, které se říká dospělost, a přece už máte plnou zodpovědnost za svůj život. K tomu se přidávají konflikty s rodiči, zkoušky na školu, první lásky, první zklamání… 

Ne, nebojte se, náš festival se v takovéto situaci nenachází, i když věk by na to už měl. Ale o všech těchto aspektech života vyprávějí filmy, které na naší, respektive vaší přehlídce indické kinematografie můžete zhlédnout. A ještě mnohem víc! Většina filmů z nabídky měla premiéru letos a žánrově snad už nemůže být program pestřejší – několik thrillerů, historické drama, komedie, romance, kolekce krátkých filmů s queer tematikou, moderní příběh z prostředí mladých hiphoperů… určitě si každý vybere.

Jako zvláštní uvedení u příležitosti nedávného 150. výročí narození Mahátmy Gándhího promítneme i slavný biografický film Gándhí z roku 1982 ověnčený osmi Oscary.

Těšíme se na vás, určitě si ten letošní 17. ročník společně skvěle užijeme!