Neděle 14. října 18:30 – Malý sál kina Světozor                

Každý rok představujeme ukázku těch nejpůsobivějších snímků z největšího filmového queer festivalu v jižní Asii. Letos uvádíme v jednom bloku tři snímky Pashi, Languages a Gray.

 


PASHI Teenager Ashish, který žije se svojí matkou a prarodiči v jedné himalájské vesnici, tráví svůj volný čas touláním po lese. Od své babičky se učí starodávnému umění lovu ptáků – pashi. Ashish zjišťuje, že jej přitahuje mladý muž ubytovaný v hostinci, který provozují jeho rodiče. Pro chlapce je obtížné vyrovnat se s vlastní sexualitou. Při představě, že by měl vyjádřit své city jinému muži, se Ashish cítí ztracen. Jak jeho touha sílí, příběh se začne ubírat k tragickému konci.

Vítěz grantu v kategorii Q Drishti Film 2018.

2017 – 32 min – krátký hraný film
jazyk: hindština
titulky: anglické
režie: Siddharth Chauhan


LANGUAGES Shankarova rodina neví, proč ztratil svou práci. Shankar se zmítá mezi hledáním nového místa a rozjímáním o svém osudu. Jeho každodenní život je dotčen finanční krizí a tím, že je právě nezaměstnaný. Do toho všeho se mu začínají zjevovat podivné iluze a Shankar si uvědomuje, že již nedokáže komunikovat se světem kolem něj.

Produkováno Nadací KASHISH Arts v rámci grantu QDrishti Film, podporovaného společností Lotus Visual.

2018 – 30 min – krátký hraný film
jazyk: hindština
titulky: anglické
režie: Debadrita Bose


GRAY Nandini je provdaná za Rohita, který tají svou homosexualitu. Rohitův partner, Zoel, je umělec a uvědomuje si Nandininu frustraci. Rohit proto uvažuje o tom, že by s si Nandini pořídili dítě cestou umělého oplodnění, aby tak získala pocit naplněného života a on se zbavil pocitu viny. Oproti Rohitovu očekávání je Zoel tímto počínáním znechucený a odmítá veškeré jeho záměry, kterými chce Rohit uspořádat jejich životy.

Vítěz ceny Riyad Wadia pro nejlepšího začínajícího indického filmaře.

2018 – 30 min – krátký hraný film
jazyk: hindštia
titulky: anglické
režie: Preet