9.—12. září 2021

VÍKENDOVÁ LOKACE 11.—12.
V sobotu a neděli se vidíme se v letním kině Kasárna Karlín 👋🏻
Promítat budeme i za případného deště, tak se připravte — ale předpověď vypadá ještě nadějně 😊

Kino Světozor

Čtvrtek 9. září 2021

18:00 Jawaani Jaaneman (2020) / Nitin Kakkar, 115 min

Londýnský realitní makléř Jaswinder (Saif Ali Khan) je muž ve středním věku, ale má životní styl nevybouřeného teenagera. Noci tráví po barech a střídá ženy bez jakékoli touhy se usadit. Jednoho dne ale narazí na dívku Tiu (debutantka Aalia Furniturewala), která se domnívá, že právě Jaswinder by mohl být jejím dosud ztraceným otcem. Bezstarostný bonvián je tak najednou postaven před výzvu postarat se o rodinu. Civilně pojatá dramedie se setkala s pozitivním přijetím a kritici i filmoví fanoušci ji hodnotili jako svěží a dojemnou.

KOUPIT VSTUPENKU

Slavnostní zahájení!

20:30 Chhichhore, (2020) / Nitesh Tiwari, 143min

Profesně úspěšný Anni (Sushant Singh Rajput) přehodnocuje své životní priority poté, co se jeho syn Raghav (Mohammad Samad) pokusí o sebevraždu, protože propadl u přijímacích zkoušek na prestižní Indický technologický institut. Zatímco Raghav leží ve vážném stavu v nemocnici, Anni mu vypráví příběh o sobě a svých dávných přátelích z nechvalně proslulé koleje H4. Skrývá se v něm nejen množství vtipných příhod, ale také poznání, jak je pro život důležité umění vyrovnat se s vlastními neúspěchy.

KOUPIT VSTUPENKU

Pátek 10. září 2021

18:00 Bulbul Can Sing (2017) / Rima Das, 95min

Všestranně talentovaná filmařka Rima Das v tomto snímku stylisticky i tematicky navazuje na své předchozí dílo Village Rockstars (2017). Tentokrát sleduje skupinku tří dětí na prahu dospělosti, které hledají vlastní identitu a navazují první milostné vztahy v prostředí ásámského venkova, kde panují striktní morální pravidla a kde společnost nemá pochopení pro individuální odchylky od stanovených norem. Ústřední postavou je přitom patnáctiletá Bulbul, které se příliš nedaří naplňovat přání svého otce, aby se stala zpěvačkou.

KOUPIT VSTUPENKU

20:30 Chhapaak (2020) / Meghna Gulzar, 120min

V tomto dramatu podle skutečné události bollywoodská hvězda Deepika Padukone vystupuje v roli studentky Malti, jejíž život se změnil poté, co ji zhrzený nápadník chrstnul do obličeje kyselinu. Dříve bezstarostná Malti se najednou musí vyrovnávat s fyzickou i psychickou bolestí, s komplikovaným soudním procesem a také s řadou profesních i osobních problémů. Přesto neúnavně usiluje o to, aby pomohla dalším obětem kyselinových útoků a prosadila legislativní změny, které tomuto krutému druhu kriminality mohou do budoucna zabránit.

KOUPIT VSTUPENKU

Kasárna Karlín

Sobota 11. září 2021

20:00 Shubh Mangal Zyada Saavdhan, (2020) / Hitesh Kewalya, 117min

Lehce bláznívá komedie si hraje s klasickým motivem rodinného setkání u příležitosti svatby, ale nic se v ní neodehrává podle očekávání. Diváky tak čeká napůl slepá nevěsta ujíždějící nakoni, černý květák vyvolávající protesty, přímý odkaz na dekriminalizaci homosexuality v Indii, a především stejnopohlavní pár tvořený submisivním Amanem (Jitendra Kumar) a výstředním Kartikem (Ayushmann Khurrana), který musí svou lásku obhájit před konzervativní Amanovou rodinou, jež by svého syna nejraději viděla oženěného za naivní rodinnou známou.

KOUPIT VSTUPENKU

Neděle 12. září 2021

20:00 Village Rockstars, (2018) / Rima Das, 87min

Hrdinkou filmu je desetiletá dívka Dhunu žijící v prosté vesnici na severovýchodním cípu Indie. Tu jednoho dne zaujme skupinka chlapců, kteří si hrají na kapelu, a zatouží stát se rockovou hvězdou vlastnící skutečnou elektrickou kytaru. Navzdory tomu, že jde o sen, který je v rozporu s konzervativními představami jejího okolí. Snímek filmařky Rimy Das vyniká poeticky citlivým pozorovatelským realismem a vysloužil si množství prestižních ocenění v Indii i na zahraničních festivalech.

 

* Všechny filmy jsou s českými i anglickými titulky. 

KASÁRNA KARLÍN / Prvního pluku 20/2, 186 00 Karlín

KINO SVĚTOZOR / Vodičkova 791, 110 00 Nové Město