FILMY JSOU VYBRANÉ!

Chhapaak

V tomto dramatu podle skutečné události bollywoodská hvězda Deepika Padukone vystupujev roli studentky Malti, jejíž život se změnil poté, co jí zhrzený nápadník chrstnul do obličeje kyselinu. Dříve bezstarostná Malti se najednou musí vyrovnávat s fyzickou i psychickoubolestí, s komplikovaným soudním procesem a také s řadou profesních i osobních problémů.Přesto neúnavně usiluje o to, aby pomohla dalším obětem kyselinových útoků a prosadilalegislativní změny, které tomuto krutému druhu kriminality mohou do budoucna zabránit.

Jawaani Jaaneman

Londýnský realitní makléř Jaswinder (Saif Ali Khan) je muž ve středním věku, ale má životní styl nevybouřeného teenagera. Noci tráví po barech a střídá ženy bez jakékoli touhy seusadit. Jednoho dne ale narazí na dívku Tiu (debutantka Aalia Furniturewala), která sedomnívá, že právě Jaswinder by mohl být jejím dosud ztraceným otcem. Bezstarostnýbonvián je tak najednou postaven před výzvu postarat se o rodinu. Civilně pojatá dramedie sesetkala s pozitivním přijetím a kritici i filmoví fanoušci ji hodnotili jako svěží a dojemnou.

Chhichhore

Profesně úspěšný Anni (Sushant Singh Rajput) přehodnocuje své životní priority poté, co sejeho syn Raghav (Mohammad Samad) pokusí o sebevraždu, protože propadl u přijímacíchzkoušek na prestižní Indický technologický institut. Zatímco Raghav leží ve vážném stavuv nemocnici, Anni mu vypráví příběh o sobě a svých dávných přátelích z nechvalně proslulékoleje H4. Skrývá se v něm nejen množství vtipných příhod, ale také poznání, jak je pro životdůležité umění vyrovnat se s vlastními neúspěchy.

Shubh Mangal Zyada Saavdhan

Lehce bláznívá komedie si hraje s klasickým motivem rodinného setkání u příležitosti svatby, ale nic se v ní neodehrává podle očekávání. Diváky tak čeká napůl slepá nevěsta ujíždějící nakoni, černý květák vyvolávající protesty, přímý odkaz na dekriminalizaci homosexuality v Indii,a především stejnopohlavní pár tvořený submisivním Amanem (Jitendra Kumar) a výstřednímKartikem (Ayushmann Khurrana), který musí svou lásku obhájit před konzervativní Amanovourodinou, jež by svého syna nejraději viděla oženěného za naivní rodinnou známou.

Article 15!

Mladý policejní důstojník Ayan (Ayushmann Khurrana) se stává vedoucím okrsku v odlehlé venkovské oblasti. Hned po svém nástupu do funkce musí řešit případ tří zmizelých dívek,z nichž dvě jsou záhy nalezeny oběšené na stromě. Ayan se snaží tuto krutou vraždu poctivěvyšetřit, ale záhy naráží na odpor mnoha vesničanů i členů policejního sboru. Oběti totižpatřily k nejnižší kastě, jejíž tvrdou diskriminaci řada venkovanů vnímá jako oprávněnou.Režisér Anubhav Sinha film pojal jako temný detektivní thriller, který divákům připomíná, žejedním z ideálů, na nichž byla založena moderní Indie, je občanská rovnost.

KINO SVĚTOZOR – Velký sál