Novinky

Bollywood bude i v Plzni

27.10.2015

Letos bude Bollywood i v Plzni a to hned během tří dnů! Můžete se těšit na tamilský film tak jako pořádnou dávku pravého Bollywood. Od 5. do 7.11. v Měšťanské besedě.

Zahájení v Brně

Mrkněte na fotky ze zahájení v Brně :)

Dnes začínáme v Brně!

23. 10. 2015

Nejdřív v 18:00 dokument Breaking Free, v němž se dozvíte o těžkostech života indické LGBTQ komunity, a v 20:00 English Vinglish o Shashi, které učení angličtiny změní život.

Workshop Bolly tanec – 24.10., 15:00-16:30 v Brně

Využijte jedinečnou příležistost vyzkoušet si indický tanec a pořádně se připravit na Bollywood party! V rámci Festivalu bollywoodského filmu v Brně můžete navštívit Workshop pod vedením lektorky Jasmine, který je zcela zdarma. Je vhodný pro jakoukoliv pokročilost, i úplné začátečníky.Naučíte se základy bollywoodského tance a také bhangry, která je typická pro oblast Punjab. Naučené pohyby potom spojíte do jednoduché veselé choreografie. Můžete se tešit na veselé moderní indické rytmy a pokud se Vás tanec osloví, Jasmine Vás ráda přivítá ve svých pravidelných hodinách, které vede ve studiu T lukot v Brně každou neděli večer :).
místo: Studio Tlukot, Novobranská 4, 602 00 Brno
Kdy: v sobotu 24.10., 15:00- 16:30

Bollywood party v Brně již v sobotu!

17.10.2015
Bollywood se chystá do Brna již tento pátek a sobotu (23. a 24.), a chybět nebude ani Bollywood party v sobotu 24. v kavárně Praha! Můžete se těšit na bollywoodské hitovky, Bhangru a další indickou hudbu v podání DJského dua DESI BOYZ. Přijďte s námi protančit noc!

Děkujeme!

12. 10. 2015

Festival v Praze je za námi. Všem vám moc děkujeme za účast a za vytvoření úžasné atmosféry, a budeme se těšit zase za rok! Nebo za 2 týdny v Brně a za měsíc v Plzni!

Nedělní finále

11. 10. 2015

Kolikrát už jste viděli film, v jehož závěrečný titulcích je k nalezení jak taneční choreograf, tak expert na výbušniny? Pokud přijdete ve 20:00 do Světozoru, tak jeden takový uvidíte: Strhující melodrama Jab Tak Hai Jaan / Dokud budu žít obsazené hereckými hvězdami Shahrukhem Khanem, Katrinou Kaif a Anushkou Sharmou.
Fanoušci Anushky Sharmy by ostatně měli dorazit již na 17:30, kdy se promítá napínavý thriller NH 10. Nejenže si v něm tato krásná a talentovaná herečka zahrála hlavní roli, ale také se na něm podílela jako koproducentka.
Poslední festivalový den ovšem začíná hned ve 14:30 romantickou komedií Tanu Weds Manu Returns / Tanu a Manu 2, která se dočkala ještě vřelejších ohlasů než populární první díl.
Dokumenty v Malém sále se dnes budou věnovat tradičnímu kéralskému divadlu, fanouškům a napodobitelům Salmana Khana a čeká na vás také pásmo čtyř krátkometrážních dokumentů promítaných na queer festivalu Kashih.

Sobotní menu

10. 10 2015

Je již bollywoodskou tradicí, že na muslimský svátek Íd al-Fitr vychází nový film se Salmanem Khanem a obvykle je velice úspěšný. Letošní Salmanova novinka Bajrangi Bhaijaan / Bratr Bajrangi ovšem dokázala nalákat do kin více jak 35 milionů diváků, zařadila se mezi nejvýdělečnější indické filmy všech dob a vysloužila si chválu také od kritiky. Kdo na tento dojemný a zručně natočený snímek dorazí v 19:00 do Světozoru, jistě nebude litovat.
Doporučit lze také příjemně civilně pojatou romantickou komedii Dum Laga Ke Haisha / Dej do toho všechno, která věrně zachycuje atmosféru života v menších indických městech v období zlomových 90. let. Hraje se v 16:30.
Kdo si cestu do Světozoru najde již ve 14:00, ten bude mít unikátní možnost zhlédnout bengálské mysteriózní drama Teenkahon / Tři obsese, jež se může chlubit řadou cen ze světových festivalů.
V Malém sále na vás tentokrát čeká dokument o nevidomém chlapci Tender Is The Sight a kritikou chválené drama Njan Steve Lopez zastupující méně známou malajálamskou kinematografii.

Bang Bang!” hlásí vyprodáno!

9. 10 2015

Festival bollywoodského filmu je v Praze v plném proudu a potrvá až do neděle. Ale pouze dnes se Praha objeví v Bollywoodu! “Bang Bang!” hlásí vyprodáno!  Pokud jste si nestačili koupit lístek, nezoufejte, jsou tu další filmy s nejznámějšími bollywoodskými herci Salmanem Khanem (sobota večer) a Shah Rukhem Khanem (neděle večer)  a určitě se bude brečet – smíchy i dojetím.  Na výběr jsou i další zajímavé filmy z indické kinematografie.

Kam v pátek?

9. 10. 2015

Vrcholem aktuálního festivalového dne bude Bang Bang! - film, který bezpochyby potěší i bollywoodské začátečníky a nabídne tolik precizně natočené akce, romantiky, humoru i tanečních scén, že se vyplatí jej vidět na velkém plátně. U scén z Prahy jistě zaplesá srdce nejednoho patriota. Že nejde o plané sliby, se můžete přesvědčit ve 20:30 ve Velkém sále Světozoru.

Diváci, kteří by kromě velkolepých blockbusterů rádi viděli i nějaký film, jenž je věrný poetice sociálního realismu, mohou dorazit již na 18:00, kdy se bude promítat oceňované maráthské drama The Silence / Mlčení.

V Malém sále budou jako obvykle k vidění zajímavé dokumenty: V 19:00 to bude Jai Ho pojednávající o proslulém skladateli filmové hudby A. R. Rahmanovi a ve 21:00 Breaking Free, v němž se dozvíte o těžkostech života indické LGBTQ komunity.

Novinky z Kollywoodu

8. 10. 2015

O tom, že zajímavé filmy se v Indii netočí jen v bombajských studiích, se můžete přesvědčit dnes večer ve Světozoru. Ve Velkém sále budou k vidění dva velmi úspěšné a opěvované snímky z produkce tamilského Kollywoodu:
V 17:00 Jigarthanda / Chladnokrevně  - originální film, který pojednává o manipulativní síle kinematografie a pobaví množstvím popkulturních narážek i (převážně černého) humoru.


Ve 20:30 na něj naváže drama Kaaka Muttai / Vraní vejce, které se trampotám dvojice chlapců ze slumu věnuje s takovou vřelostí a působivosti, že si tím vysloužilo srovnávání s věhlasnými snímky světové kinematografie jako jsou Božské děti Majida Majidiho.
Koho spíše než současný tamilský film zajímá dokumentární či nezávislá tvorba, může v Malém sále v 18:00 navštívit dokument Aamaar Katha: The Story of Binodin  a ve 20:00 pak snímek Coffin Maker / Rakvář, v němž se v hlavní roli představí slavný Naseeruddin Shah.

Soutěž

7. 10. 2015

Čtvrtek až neděle se ve Světozoru kromě filmů budeme potkávat také na Bollywood mele, která bude plná různých možností, jak si zkrátit čas při čekání na filmy.

Nezapomeňte také soutěžit a v neděli vyhlásíme vítěze!

Praha v Bollywoodu

7. 10. 2015

Po úspěšných snímcích Rockstar, Drona nebo Prague se Praha naposledy představila ve filmu Bang Bang! Na tento vysoko rozpočtový remake hollywoodské akční komedie „Knight and Day“ (2010) určitě přijďte v pátek večer a kromě záběrů důvěrně známého prostředí uvidíte jedny z nejvelkolepějších akčních scén v dosavadní historii indického filmu. A před filmem se můžete těšit také na nějaké ty „historky z natáčení“.

 

Festival bollywoodského filmu dnes zahajuje!

7. 10. 2015

Je to tu – dnes začínáme! 20:00 v kině Světozor proběhne slavnostní zahájení a pak k nám zavítá mimozemšťan Aamir Khan s komedií PK, dosud nejvýdělečnějším indickým filmem všech dob!

TĚŠÍTE SE TAKY?
MY SE TĚŠÍME!

Bollywood party v sobotu večer

6. 10. 2015
Neopakovatelná nabídka – prvních 100 z vás, kdo dorazí na party v bollywoodském oblečení, získá poukaz na Bollywood drink! Tak se koukejte nastrojit :) A nezapomeňte, že letos se party odehrává v klubu DCS na Vinohradské ulici.

Rádi se bojíte?

30. 9. 2015
A co Anushku Sharmu, taky ji máte rádi? Přijďte v sobotu 10.10. na NH10, je to Bollywood, ale tanec a zpěv tady rozhodně nehledejte.

Bollywoodská znělka 2015

28. 9. 2015
Festivalová znělka je tu! Vyrobily nám ji děti ze Základní umělecké školy v Řevnicích, děkujeme!

Kaakka Muttai 

25. 9. 2015

Dokážete si představit život bez pizzy? Chlapci z Čennajského slumu si to představit nemůžou, přijďte se podívat, zda se jim podaří kus pizzy ochutnat ve čtvrtek 8.10. večer.

Bollywood party v novém

20 .9. 2015
Letos proběhne pražská Bollywood party v sobotu 10. října v jiných prostorách, než obvykle, a to v klubu DCS, na adrese Vinohradská 25, kousek nad muzeem.

Program je venku!

16. 9. 2015
Program je tu, nejen na festival v Praze ale i na Brno a na Plzeň. Podívejte se na filmy, které jsme pro vás letos nachystali, vybírejte, a bavte se!

Festival 2015 v Praze – 7. až 11. října 2015

9. 9. 2015

Krásné datum na to, abychom vám dali nahlédnout alespoň zatím částečně do programu! Na co se tedy letos můžeme těšit?

Jab Tak Hai Jaan

- na festival se konečně vrací nejslavnější bollywoodská super star Shah Rukh Khan!
Volná adaptace románu Grahama Greena Konec dobrodružství je ukázkovým zástupcem moderního bollywoodského melodramatu a zároveň posledním filmem, který během svéhoplodného života stihnul natočit významný filmař Yash Chopra. Navzdory spíše komornímu příběhu okouzluje Jab Tak Hai Jaan velkolepými obrazy a strhujícími hudebními scénami.

Bhajrangi Bhaijaan

- největší trhák roku 2015 se Salmanem Khanem
Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na festivalu Hanumana, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná hory doly, aby pomohl Shadidě zpět do Pákistánu. Jejich cesta je vede z barevné dillíské čtvrti přes celý Paňdžáb, rádžasthánskou poušť a Kašmír.

Bang Bang!

- Bollywood zamířil opět do Prahy
Vysokorozpočtový remake hollywoodské akční komedie Zatím spolu, zatím živi (2010) přináší oproti originálu více romantiky i opulentní vizuality, láká však také na jedny z nejvelkolepějších akčních scén v dosavadní historii indického filmu. Snímek se natáčel v řadě atraktivních světových lokací, mezi nimiž nechybí ani Praha.

2. 1. 2015

Krásný nový rok přejeme bollywoodským fanouškům i všem ostatním, do nových diářů, kalendářů a rodinných plánovačů si rovnou zapište termín letošního festivalu: 7.-11. 10. 2015, v kině Světozor v Praze.

Veškeré dění kolem festivalu a Bollywoodu můžete sledovat také na našem Facebooku nebo v Newsletteru.