The Silence / Mlčení

Cestou v bombajském příměstském vlaku se jednoho večera stane mladá Chini svědkem události, která jí připomene její minulost. Tento příběh natočený podle skutečné události pojednává o mladé venkovské dívce, která vyrůstá v chudobě jen s otcem. Ten usoudí, že není schopen se o dceru postarat a pošle ji do města ke strýci, kde se pod vlivem dění v domě její život zcela změní. Film naráží na závažná, tabuizovaná témata a vyzdvihuje otázku, zda přijmout zodpovědnost nebo zůstat zticha.

2015 – 91 min – drama
jazyk: hindština, maráthština – titulky: české, anglické
režie: Gajendra Ahire
Příběh: Ashwini Sidwani
Scénář: Ashwini Sidwani/Gajendra Ahire
hrají: Raghubir Yadav, Anjali Patil, Nagraj Manjule, Kadambari Kadam, Mugdha Chaphekar, Vedashree Mahajan

Trailer k The Silence

O režisérovi

GAJENDRA AHIRE zrežíroval přes 40 filmů, mezi které patří Not Only Mrs. Raut a Shevri. Oba tyto snímky vyhrály národní cenu za nejlepší film v maráthštině. Anumati vyhrál v roce 2013 cenu za nejlepší film na Festivalu indických filmů v New Yorku a na tom samém festivalu byl o rok později sám Ahira nominován na cenu pro nejlepšího režíséra za snímek Postcard. Za jeho filmy Sariwar Sari, Vasudev Balwant Fadke, Vitthal Vitthal, Khandobachya Navane, Pandhar, Sail, Krishna Katachi Mira obdržel 17 cen státu Maháráštra. Filmy May Baap, Bayo, Simbraan a Not only Mrs. Raut byly vybrány do kategorie India Panorama pro Indický mezinárodní filmový festival (IFFI).

Kromě toho je Gajendra i náruživým spisovatelem a hudebníkem; svou kariéru začal režírováním a psaním her v maráthštině, ve kterých také hrál. Řídí workshopy na Univerzitě Dr. Balasaheba Ambedkara Marathwady v Aurangabadě. Je členem finanční komise pro produkci filmů ve svazových státech Maháráštra a Goa.