Kaaka Muttai / Vraní vejce

Jednoho dne si prodavač pizzy otevře stánek přímo na oblíbeném hřišti dvou chlapců. Ti okamžitě dostanou chuť na pizzu, pro ně dosud nepoznané jídlo. Jakmile zjistí, že jedna pizza stojí víc než měsíční příjem jejich rodin, začnou vymýšlet plány, jak si vydělat peníze, čímž nevědomky odstartují dobrodružství, které ovlivní celé město.

2015 – 99 min – drama

jazyk: tamilština – titulky: české, anglické

režie: M. Manikandan

hrají: Ramesh, J. Vignesh, Iyshwarya Rajesh

Trailer ke Kaaka Muttai s anglickými titulky.

O režisérovi

M MANIKANDAN se narodil 13. února 1982 v malé vesnici na jihu indického svazového státu Tamilnádu. Jako syn policisty se musel často stěhovat z jednoho místa na druhé, studoval proto na šesti různých školách. Po střední škole se přihlásil na obor automobilové inženýrství. Univerzitu nedokončil, protože si uvědomil, že v tomto oboru nevidí svou budoucnost. Místo toho začal pracovat jako svatební fotograf. Po přestěhování do Čennaje v roce 2002 se uplatnil jako asistent kameramana celovečerních filmů. Už od počátků své fotografické kariéry byl ovlivněn prací legendárního kameramana a režiséra Balumahendry.

Později dokončil kurz kinematografie na filmovém insitutu Mindscreen Rajeeva Menona. Jeho režisérská dráha odstartovala filmem Wind (2010), pozitivně hodnoceném krátkém fiktivním snímku, který byl uveden na mnoha renomovaných festivalech. Režiséra Vetrimaarana a herce Dhanushe film Wind natolik nadchl, že se rozhodli produkovat jeho první celovečerní film Kaaka Muttai (2014), který Manikandan M sám napsal a zrežíroval.