PROGRAM dělící čára

POZOR!! - VYHLAŠUJEME AMATÉRSKOU BOLLYWOODSKOU TANEČNÍ SOUTĚŽ!! - více informací na stránce o BOLLYWOOD PARTY - Spot na festival - Spot na Bollywood Party

dělící čára VYHLAŠUJEME CENU DIVÁKŮ PRO NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Součástí letošního ročníku festivalu je i nemalá část programu věnovaná nezávislé indické kinematografii. Organizátoři festivalu by rádi podpořili tyto nezávislé indické filmaře, kteří narozdíl od bollywoodských nemají takové produkční zázemí.

Vy - návštěvníci festivalu - máte právě teď možnost podpořit jednoho z nezávislých režiséru, jehož film se objeví na festivalu, v jeho další tvorbě. Hlasujte pro film, který se vám bude líbit přímo v kině po projekci a řežisér, jehož film získá nejvíce hlasů, bude odměněn prázdným 35mm filmem od společnosti Kodak. Pro nezávislé režiséry, kteří si mohou dovolit točit pouze na digitální kameru, je to skvělá příležitost, jak se posunout zase o kousek dál.

Soutěže se účastní 8 krátkých filmů a dokumentů se stopáží 60 minut a méně.

Jsou to tyto snímky:
Ladies Special (rezie Nidhi Tuli), Morality TV aur Loving Jehad: Ek Manohar Kahani (Paromita Vohra), Supermen of Malegaon (Faiza Ahmad Khan), Lakhsmi and Me (rezie Nishtha Jain), Super 30 (Christopher Mitchell), The Organic Way (Sunil Shanbag), The Great Indian School Show (Avinash Deshpande), Sotto Il Cielo Di Ahmedabad (Francesca Lignola, Stefano Rebechi)

Cena bude slavnostně předána v neděli 18. 10. ve 20h před projekcí filmu Rock On!! zástupcem společnosti Kodak Ltd.

CENU ZÍSKAL FILM SUPERMEN OF MALEGAON (REŽIE: FAIZA AHMAD KHAN)
dělící čára 7. ročník festivalu s názvem FACES OF INDIA se letos bude konat od 12. do 14. 10. v projekčním sále na Velvyslanectví Indie a od 15. do 18. 10. v malém a velkém sále kina Světozor v Praze.

Indická kinematografie má mnoho tváří. Některé jsou staré, některé jsou nové. Některé jsou sympatické, jiné méně. Některé jsou komické, jiné tragické. Některé jsou místní a některé globální. Některé nazývají sami sebe bollywoodskými a jiné naopak s Bollywoodem spojované být něchtějí. A některé jsou kombinací všeho možného. Festival bollywoodského filmu tento rok poukazuje na rozmanitost komerční a nekomerční indické kinematografie.

Zároveň si také všímá toho, že tváře indické kinematografie sahají daleko za hranice samotného filmu, vytvářejí je i diváci v kinech po celém světě. Tváře indické kinematografie jsou ty, které se dívají, kritizují a neustále se zase vracejí sledovat indické filmy. Mohou to být starší diváci prahnoucí po klasické tvorbě Satyajita Raye a Guru Dutta. Může to být mladé publikum volající po nejnovějších hitech. Mohou žít v Los Angeles, ale mohou žít třeba také v Praze. Letošní festival je věnován vám, kdo přicházíte letos již po sedmé, ale i vám, kdo jej navštívíte poprvé - je věnován vašim indickým tvářím.

Vyberte si styl, který vám nejlépe sedne (barevné rozlišení):
Typický Bollywood
Tohle není Bollywood
Někde na půl cesty

VELVYSLANECTVÍ INDIE - 12. - 14. 10. - Milady Horákové 60/93, Praha 7

mapaNa projekce od 12. do 14. října v budově velvyslanectví Indie, bude přístup z východní strany, poblíž konečné tramvají 15, 25 a 26, opodál se dá i zaparkovat (nikoli ovšem na pozemku ambasády). Diváci, které přiveze metro na stanici Hradčanská, nechť se ve vestibulu vydají kupředu vpravo, po vystoupání na povrch nechají po své levé straně rozestavěný tunel a lehkou oklikou ulicemi Badeniho a Na Špejcharu se dostanou na kýžené místo.

Pozor! Kapacita sálu je omezena, pouze 150 míst, vstup do sálu je možný od 18.30 do 19.00.Chak de India!Pondělí 12. 10. - 19.00 - projekční sál - CHAK DE INDIA! / INDIE, DO TOHO!
Dokáže tým pozemního hokeje překonat předsudky? Kabir Khan se po potupné prohře s indickým úhlavním rivalem Pákistánem stává trenérem dívčího hokejového družstva v příběhu o usmíření, houževnatosti a touze po vítězství. Tento kritikou oceněný i komerčně úspěšný film okouzlil městské i venkovské publikum.

Indie – 2007 – DVD – 153 min.
režie: Shimit Amin
hrají: Shahrukh Khan, Vidya Malvade, Tanya Abrol
Hindsky s českými i anglickými titulky
Vstup volný dělící čára BobbyÚterý 13. 10. - 19.00 - projekční sál - BOBBY / BOBBY
Klasický film Raje Kapoora o milostném vztahu pronásledovaném osudem se odehrává v Bombaji. Syn bohatého obchodníka potká dceru chudého rybáře a oba se do sebe okamžitě zamilují. Rodiče ovšem nesouhlasí... Neuvěřitelně úspěšný film byl v době svého vzniku jako závan čerstvého větru a ovlivnil mnoho módních trendů.

Indie – 1973 – DVD – 168 min.
režie: Raj Kapoor
hrají: Rishi Kapoor, Dimple Kapadia
Hindsky s anglickými titulky
Vstup volný

Pozor! Kapacita sálu je omezena, pouze 150 míst, vstup do sálu je možný od 18.30 do 19.00. dělící čára Billu BarberStředa 14. 10. - 19.00 - projekční sál - BILLU BARBER / HOLIČ BILLU
Billu je chudý venkovský holič, který žije se svou ženou a dvěma dětmi. Jeho jednotvárný život se radikálně změní, když do vesnice přijede natáčet bollywoodská superstar Sahir. Začne se proslýchat, že Billu je Sahirův blízký přítel a Billu se přes noc stane místní celebritou. Trable začnou teprve ve chvíli, kdy vesničané žádají, aby Billu oslovil Sahira jejich jménem….

Indie/USA – 2009 – DVD – 139 min.
režie: Priyadarshan
hrají: Irrfan Khan, Shahrukh Khan, Lara Dutta, Om Puri
Hindsky s českými i anglickými titulky
Vstup volný

Pozor! Kapacita sálu je omezena, pouze 150 míst, vstup do sálu je možný od 18.30 do 19.00. dělící čára KINO SVĚTOZOR - 15. - 18. 10. - Vodičkova 41, Praha 1

Bachna Ae HaseenoČtvrtek 15. 10. - 17.15 - velký sál - BACHNA AE HASEENO / KRÁSKY, BACHA!
Zdařilá komedie sleduje romantickou životní pouť hlavního hrdiny Raje, který při výletě po Evropě potká dívku Mahi. Ta touží po opravdové lásce, Raj se však zalekne a ze vztahu vycouvá. Překoná po letech strach ze zodpovědnosti? Přivedou ho milostné eskapády ke skutečné lásce?

Indie/USA – 2008 – DVD – 152 min.
režie: Siddharth Anand
hrají: Ranbir Kapoor, Bipasha Basu, Minissha Lamba
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára Sonar KellaČtvrtek 15. 10. - 18.15 - malý sál - SONAR KELLA / ZLATÁ PEVNOST
Klasický film držitele Oscara Satyajita Raye se soustředí na příběh mladého chlapce Mukula, který si pamatuje události ze svého předchozího života. S pomocí terapeuta se vydá hledat místo, kde žila jeho minulá inkarnace. V novinách o tom vyjde článek a naznačuje, že by tam mohl být ukryt poklad. Zlákána vidinou bohatství se ho vydá pronásledovat banda zlodějů.

Indie/USA – 1974 – 35mm – 120 min.
režie: Satyajit Ray
hrají: Soumitra Chatterjee, Santosh Dutta, Siddartha Chatterjee
Bengálsky s anglickými titulky

dělící čára Luck By ChanceČtvrtek 15. 10. - 20.15 - velký sál - LUCK BY CHANCE / ŠŤASTNÁ NÁHODA
Vikram, mladý nadějný herec, sní o hvězdné kariéře a přijíždí kvůli tomu do Bombaje. Se stejným snem tam žije i ctižádostivá Sona, která je předurčena stát se hvězdou. Ti dva se samozřejmě potkají, jiskra přeskočí, ale – přežije jejich láska touhu po úspěchu? Jaké oběti budou muset přinést? Současný bollywoodský příběh odehrávající se ve městě, jež se zoufale snaží utéci před vlastní realitou.

Indie – 2009 – DVD – 156 min.
režie: Zoya Akhtar
hrají: Farhan Akhtar, Konkona Sen Sharma, Hrithik Roshan
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára Aar-PaarČtvrtek 15. 10. - 20.45 - malý sál - AAR-PAAR / NA OPAČNÉ STRANĚ SRDCE
Kalu je taxikář, který byl krátce ve vězení za nedovolenou rychlost. Poté, co je propuštěn, ho již zaměstnavatel nechce přijmout zpět a Kalu se ocitne na ulici. Náhodou pomůže mladé ženě spravit auto a ta mu dohodí práci v garážích svého otce. Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Když se to však otec dozví, Kalua vyhodí. Zoufalý Kalu se spojí s bandou darebáků, k nimž patří i tanečnice, která se do něj zamiluje, ale Kalu stále touží po Nikki.

Indie – 1954 – DVD – 146 min.
režie: Guru Dutt
hrají: Shyama, Guru Dutt, Johnny Walker
Hindsky s anglickými titulky dělící čára Main Hoon NaPátek 16. 10. - 17.00 - velký sál - MAIN HOON NA / JSEM S TEBOU
Režijní debut slavné choreografky Farah Khan je skvělým důkazem toho, že tzv. masala filmy (masala = směs indického koření) stále žijí. Jsou v nich napětí, humor, milostná zápletka, akční scény, hudba a tanec, spousta barev a emocí a to vše na pozadí politického konfliktu. Důstojník indické armády Ram Prasad Sharma v podání bollywoodské hvězdy Shahrukha Khana se snaží uskutečnit projekt, který by uvolnil napětí mezi Indií a jejím odvěkým rivalem Pákistánem. Jeho úsilí podkopává a všemi možnými prostředky ničí vysloužilý důstojník Raghavan, který začne ohrožovat i generálovu dceru Sanjanu. Ram Prasad se ji vydá chránit v přestrojení za jejího spolužáka.

Indie – 2004 – DVD – 179 min.
režie: Farah Khan
hrají: Shahrukh Khan, Zayed Khan, Sushmita Sen, Kabir Bedi
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára
Pátek 16. 10. - 17.30 - malý sál - BOBBY / BOBBY
viz popis filmu 13. října

dělící čára

Rab ne bana di jodiPátek 16. 10. - 20.15 - velký sál - RAB NE BANA DI JODI / LÁSKA Z NEBES
Plachý a dobrosrdečný Suri pracuje jako úředník a zamiluje se do dívky, kterou vidí poprvé při přípravách její svatby s jiným mužem. Řízením osudu ale ze sňatku sejde a Suri se do situace vloží. Dokáže ovšem, aby se do něj dívka zamilovala? Zafunguje jeho proměna v tančícího idola?

Indie – 2008 – DVD – 167 min.
režie: Aditya Chopra
hrají: Shahrukh Khan, Anushka Sharma, Vinay Pathak
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára Subhas Chandra Bose: The Forgotten HeroPátek 16. 10. - 20.45 - malý sál - BOSE: THE FORGOTTEN HERO / BOSE: ZAPOMENUTÝ HRDINA
Film vypráví životní příběh indického revolucionáře S. C. Boseho, narozeného do prominentní bengálské rodiny, který věnoval téměř celé své mládí aktivnímu boji za nezávislost Indie na Britech. Zprvu byl spojencem např. J. Nehrúa či M. Gándhího, ale frustroval ho jejich pomalý a mravenčí způsob, jak nepřítele porazit láskou. Jeho cesta revolucionáře ho nakonec zavedla úplně jiným směrem.

Indie – 2005 – 35mm – 208 min.
režie: Shyam Benegal
hrají: Ila Arun, Pankaj Berry, Nicholas Chagrin
Anglicky dělící čára Sobota 17. 10. - 11.00 - malý sál - SONAR KELLA / ZLATÁ PEVNOST
viz popis filmu 15. října

dělící čára

Johny GaddaarSobota 17. 10. - 12.00 - velký sál - JOHNY GADDAAR / ZRÁDCE JOHNY
Parta pěti mužů se špatnou pověstí, zapletených do různých legálních i kriminálních aktivit, přijde na způsob, jak rychle zbohatnout. Vše je dokonale připraveno. V té chvíli se ovšem jeden člen gangu rozhodne ostatní kumpány podrazit. Ve hře, kde prohrát znamená zemřít, je v sázce doslova vše.

Indie – 2007 – DVD – 135 min.
režie: Sriram Raghavan
hrají: Dharmendra, Neil Mukesh, Rimi Sen
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára Ladies SpecialSobota 17. 10. - 13.15 malý sál - LADIES SPECIAL / ZADÁNO PRO ŽENY
Film popisuje, jak ženy z bombajské čtvrti Virar cestují vlakem za prací do 60 km vzdálené stanice Churchgate v centru města ve vagónech určených pouze pro ženy, kterým se říká Ladies special. Ve veselé a přátelské atmosféře si spolupasažérky vytvářejí v hektické Bombaji vlastní prostor na cestě mezi zaměstnáním a domovem. Prostor, ve kterém nejsou ničí manželkou, matkou, snachou, tchýní... jsou prostě ženami. Slaví tu narozeniny, tancují, připravují zeleninu k vaření. Jak trefně říká jedna z nich: „Je to chvíle pouze pro ně, chvíle pohody.“

Indie – 2003 – DVD – 30 min.
režie: Nidhi Tuli
Hindsky/Marátsky s anglickými titulky
následuje diskuse s Karanem Balim na téma „Nezávislá indická filmová tvorba“ (15 min.)
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čára Morality TV Aur Loving JehadSobota 17. 10. - 14.30 - malý sál - MORALITY TV AUR LOVING JEHAD: EK MANOHAR KAHANI / TV MORÁLKA A MILUJÍCÍ DŽIHÁD: NAPÍNAVÁ STORY
V zimě roku 2005 se indičtí diváci dívali v televizi na další příděl zpráv „právě se stalo“, ale tentokrát zůstali v šoku. Ve městě Meerut uspořádali policisté (většinou ovšem ženy–policistky) razii na milence v parku, které zbili. Na slib exkluzivního zátahu nalákali i fotografy a televizní kameramany. Jaké je pozadí tohoto příběhu? Film nahlíží za obrazy, které splétají tapisérii indických zpravodajských kanálů, aby odhalil celkovou dynamiku města, jež je tvořena zejména strachem z lásky, stálým dohledem nad ženskou sexualitou, dějinami kolektivního násilí a kastovním útlakem.

Indie – 2007 – DVD – 31 min.
režie: Paromita Vohra
Hindsky s anglickými titulky
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čára DronaSobota 17. 10. - 15.00 - velký sál - DRONA / DRONA
Moderní pohádka plná kouzel a temných sil. Jen jediný člověk na světě může v těchto časech ochránit tajemství Universa a spasit tak lidstvo před úplnou zkázou – bojovník Drona. Podstatná část filmu se natáčela v Praze a velkou hereckou příležitost (jednu ze svých nemnoha záporných rolí) dostala česká herečka Táňa Fischerová, která se osobně zúčastní besedy po projekci.

Indie – 2008 – DVD – 145 min.
režie: Goldie Behl
hrají: Abhishek Bachchan, Priyanka Chopra, Jaya Bachchan, Táňa Fischerová
Hindsky s českými i anglickými titulky
následuje beseda s Táňou Fischerovou (30 min.) dělící čára Superman Of MalegaonSobota 17. 10. - 15:30 - malý sál - SUPERMEN OF MALEGAON / SUPERMANI Z MALEGAONU
Malegaon, malé zapadlé město uprostřed Indie, je zneklidněno společenským napětím a ekonomickou recesí. Aby unikli drsné realitě svých životů, hledají jeho obyvatelé útěchu ve fantaskním světě filmu. Stejná vášeň pohání skupinu filmových nadšenců, kteří natáčejí své vlastní bizarní nízkorozpočtové a hlavně vtipné parafráze bollywoodských filmů. Jejich ambice rostou a nyní jsou připraveni i na Hollywood a jeho Supermana. Sledujeme jejich snažení – někdy je legrační, jindy důmyslné či k zamyšlení. Je to hold vůli, jež nikdy nemůže být přemožena, vůli, která umožňuje Supermanům z Malegaonu natočit malegaonského Supermana.

Indie – 2008 – DVD – 52 min.
režie: Faiza Ahmad Khan
Hindsky/Urdsky s anglickými titulky
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čára Lakshmi and me Sobota 17. 10. - 17.00 - malý sál - LAKSHMI AND ME / LAKSHMI A JÁ
„Jakého hříchu jsem se dopustila, že jsem se narodila jako žena?“, ptá se Lakshmi. Tato mladá posluhovačka pracuje v Bombaji deset hodin denně, sedm dní v týdnu. Jedním z jejích zaměstnavatelů je Nishtha Jain, který se rozhodne natočit dokument o jejich vztahu. Točí u ní doma i během práce v různých prostředích. Sleduje, jak Lakshmi zachází s těmito dvěma rozdílnými prostory – ve vlastním domě rozhoduje o všem ona, v jiných domácnostech je služebnou. Postupně se na základě jejich rozhovorů odkrývá celá problematika vztahů mezi sluhy a jejich zaměstnavateli. Samotný proces natáčení má samozřejmě vliv na další průběh událostí a na vztah mezi Nishthem a Lakshmi. Čím hlouběji proniká Nishta do jejího života, tím více si Lakshmi klade otázky, na něž dříve znala jasnou odpověď.

Indie – 2007 – DVD – 59 min.
režie: Nishtha Jain
Anglicky/Hindsky/Maráthsky/Tamilsky + anglické titulky
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čára DostanaSobota 17. 10. - 18:30 - velký sál - DOSTANA / PŘÁTELÉ
Příběh dvou mladých mužů, kteří se náhodou seznámí při hledání podnájmu. Poté, co zjistí, že majitel jednoho vhodného bytu hodlá ubytovat pouze dívky, protože v něm už jedna bydlí, přijdou na elegantní řešení – budou předstírat, že jsou na kluky a že spolu chodí. Plán jim vyjde, ale neuvěřitelné komplikace na sebe nenechají dlouho čekat.

Indie – 2008 – DVD – 142 min.
režie: Tarun Mansukhani
hrají: John Abraham, Abhishek Bachchan, Priyanka Chopra
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čáraSuper30 Sobota 17. 10. - 18:45 - malý sál - SUPER30 / TŘICET NEJLEPŠÍCH
Učitel matematiky Anand a jeho kolegové z chudého Biháru vyberou mezi svými studenty třicet nejpotřebnějších a nejtalentovanějších a během náročných osmi měsíců je připraví na mimořádně důležité vstupní testy na Indický technologický institut. Přijetí na tuto školu je zárukou dobře placeného zaměstnání a finančního zajištění a studenti i jejich rodiny jsou pro to ochotni obětovat vše. Film ukazuje, jak může vzdělání změnit život jednotlivce i celou společnost.

Velká Británie – 2008 – BETA SP – 60 min.
režie: Christopher Mitchell
Hindsky s anglickými titulky dělící čára ZanjeerSobota 17. 10. - 20:15 - malý sál - ZANJEER / ŘETĚZ
„Perfektní ukázka pravého filmu ve správný čas. Přišel ve chvíli, kdy diváci byli již unaveni romantickým manýrismem a obraceli se k mnohem realističtějším tématům každodenního života. Zejména mladá generace zažívala v období čtvrtstoletí indické nezávislosti velkou deziluzi. Život byl těžký boj, korupce kvetla a nezaměstnanost rostla. A tehdy přišel Zanjeer. Obecenstvo bylo ohromeno a radostně objalo tohoto nového hrdinu – rozhněvaného mladého muže, který usiloval o vyřešení svých problémů, i když k tomu někdy musel překročit hranu zákona.“ (upperstall.com)

Indie/USA – 1973 – 35mm – 145 min.
režie: Prakash Mehra
hrají: Amitabh Bachchan, Jaya Bhaduri, Pran
Hindsky s anglickými titulky dělící čára Neděle 18. 10. - 12.30 - malý sál - THE ORGANIC WAY / PŘIROZENÁ CESTA
V letech 2001–2007 přes 150 tisíc farmářů po celé Indii spáchalo sebevraždu. Každá sebevražda má mnoho příčin, ale společným faktorem byl růst cen chemických hnojiv a pesticidů, snižující se úrodnost půdy a rostoucí závislost na komerčních druzích osiva. V mnoha koutech země však drobní farmáři znovuobjevují udržitelný způsob zemědělství. Žijí a pracují v odlišných zeměpisných, klimatických a ekonomických podmínkách, pěstují mnoho druhů plodin a mají různou úroveň zkušeností a znalostí. Ale všichni patří ke stále početnější skupině zemědělců, kteří by mohli najít způsob, jak bojovat s potravinovou krizí v Indii. Tento film je portrétem čtyř takových farmářů.

Indie – 2008 – DVD – 58 min.
režie: Sunil Shanbag
Hindsky s anglickými titulky
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čára Bhool BhulaiyaaNeděle 18. 10. - 13.30 - velký sál - BHOOL BHULAIYAA / BLUDIŠTĚ
Příběh této napínavé komedie přecházející až v horor se točí okolo starobylého vesnického paláce, obývaného duchem bengálské tanečnice. Jednou se potomek královské rodiny Siddharth se svou ženou Avni rozhodnou strávit měsíc v tomto paláci. Zvrat nastává v okamžiku, kdy Avni odemkne zakázanou komnatu a začnou se dít velmi zvláštní věci.

Indie – 2007 – DVD – 159 min.
režie: Priyadarshan
hrají: Akshay Kumar, Vidya Balan, Ameesha Patel
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára The Great Indian School ShowNeděle 18. 10. - 14.00 -malý sál - THE GREAT INDIAN SCHOOL SHOW / VELKÁ INDICKÁ REALITY SHOW
Vedení školy nainstaluje do svých budov 200 průmyslových kamer, které sledují všechny učebny, chodby, schodiště i hřiště. Jakou má tento krok odezvu? Jaký dopad má tento neustálý dohled na výuku, kázeň a v dalších ohledech? A ředitel Velký bratr má s využitím nejnovější technologie dokonce ještě větší plány – chce zachytit i co píše student v poslední řadě na svém notebooku. Život v této škole už určitě nebude tím, čím býval. Film byl promítán na více než dvaceti mezinárodních filmových festivalech a byl vybrán jako zahajovací film na Documentary Fortnight v Muzeu moderního umění (MoMA) v New Yorku. V roce 2006 získal cenu Asociace indických producentů dokumentárních filmů.

Indie – 2005 – DVD – 53 min.
režie: Avinash Deshpande
Anglicky/Hindsky s anglickými titulky
Film je součástí programu sestaveného Karanem Balim, filmařem a spoluzakladatelem společnosti Upperstall.com dělící čáraSotto il cielo di Ahmedabad Neděle 18. 10 - 15:30 - malý sál - SOTTO IL CIELO DI AHMEDABAD / NEBE NAD AHMEDABÁDEM
Nebe nad Ahmedabádem zaplní kadoročně milióny pestrobarevných draků. Původně byl Makar Sankranti výlučně hinduistickým svátkem, postupně se ale vyvinul v neobyčejnou soutěž, které se účastní milióny lidí. Co se ale stane s draky, kteří z nelítostných vzdušných soubojů vyjdou jako poražení a spadnou na zem? Odpověď možná nalezneme v očích dětí ulice, vyděděnců, pro které nebe stále ještě není na dosah.

Italie – 2007 – BETA SP – 37 min.
režie: Francesca Lignola, Stefano Rebechi
Gudžarátsky s anglickými titulky dělící čára GhajiniNeděle 18. 10. - 16.30 - velký sál - GHAJINI / GHAJINI
Sanjay je bohatý podnikatel, Kalpana úspěšná modelka se srdcem ze zlata. Ti dva se potkají a okamžitě se do sebe zamilují. Jejich šťastná láska končí ve chvíli, kdy Kalpana zachrání skupinu dívek ze spárů gangstera jménem Ghajini. O několik dní později je sama napadena a umírá, zatímco Sanjay skončí v nemocnici. Po úderu železnou tyčí částečně ztratil paměť, přesto je předurčen k vykonání pomsty.

Indie – 2008 – DVD – 220 min.
režie: A.R. Murugadoss
hrají: Aamir Khan, Asin Thottumkal, Jiah Khan
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára Sita Sings The BluesNeděle 18. 10. - 17.00 - malý sál - SITA SINGS THE BLUES / SITA ZPÍVÁ BLUES
Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s ní rozejde po e–mailu. Oba příběhy starodávné tragédie a moderní komedie vyprávějí tři zábavné loutky. Tato nádherně animovaná interpretace indického eposu Ramayana je skutečnou pastvou pro oči a právem získala řadu cen na festivalech po celém světě.

USA – 2008 – DVD – 82 min.
režie: Nina Paley
Hindsky a anglicky dělící čára Neděle 18. 10. - 19.00 - malý sál - BOSE: THE FORGOTTEN HERO / BOSE: ZAPOMENUTÝ HRDINA
viz popis filmu 16. října

dělící čára

Rock On!!Neděle 18. 10. - 20.00 - velký sál - ROCK ON!!
Příběh čtyř kamarádů, kteří chtějí uspět ve světě rockové hudby. Hrají sice na svatbách, ale přihlásí se do televizní soutěže a poté, co vyhrají, se musejí naučit čelit mnoha nečekaným výzvám popularity. Vydrží jejich přátelství nebo podlehne záři reflektorů? A co bude s kamarády za deset let?

Indie – 2008 – DVD – 145 min.
režie: Abhishek Kapoor
hrají: Farhan Akhtar, Arjun Rampal, Koel Purie, Shahana Goswami
Hindsky s českými i anglickými titulky dělící čára BOLLYWOOD PARTY
SOBOTA 17. 10. – 22.00 klub P.M.
Festivalová bollywoodská party se rozjede jako každorocně v sobotu večer - 17.10. od 22:00 hod do rána! v klubu PM Club, Trojická 8, Praha 2.

Nevíte, co si pod takovou párty představit? Bojíte se, že potřebujete něco speciálního umět nebo mít něco speciálního na sobě? Určitě ne, zcela postačí džíny a třičko, inspirujte se z loňských fotografií.

Bollywood Party 2007

A co na vás čeká letos.....


Bollywoodská taneční show: Ta-Natyam, Aaja Nachle (skupina Centra Tance), Garam Masala
DJ San Jay (Munich Masala Team, Mnichov / D)
Malá taneční škola bollywoodu se Sangitou pro každého.
Celý večer vědomostní a taneční soutěže s bohatým výběrem dárků a překvapení pro vítěze.
Bollywoodská diskotéka a video projekce do rána.

Partnerem party je Centrum Tance

Centrum Tance

Více informací o programu party zde.


Vstupné:


Malý sál:
filmy 50-60min. - 70Kč
filmy 30-40min. - 50Kč

Velký sál:
110Kč

Bollywood Party
150Kč

Změna programu vyhrazena.